Jak jsem se našla

Lidský život je pozoruhodný příběh plný ponaučení…

Na ZŠ hodná holčička. Na gymplu oblíbenec třídní učitelky
a součást výlučně dívčí části kolektivu. S klukama jsem to totiž “neuměla”. Nevěřila jsem si a před jakýmkoliv hlubším sblížením jsem utíkala.

V 18 jsem potkala muže, který mě naučil “se sbližovat”, protože mě prostě nenechal utéct. VŠ studia jsem pak trávila prožíváním romanticko-dramatických scén horskou dráhu připomínajícího vztahu.

V sedmadvaceti, zatímco se má nejlepší kamarádka vdávala a rodila děti, já objevovala Austrálii a dobývala Velkou Čínskou Zeď. A neměla jsem tušení, co bude dál. Žila jsem TADY a TEĎ a celý svět se na mě smál. Přesto jsem uvnitř nějak nebyla šťastná…proč…?

Naši rodiče jsou pro nás těmi nejlepšími průvodci a my jsme jejich nejlepšími učiteli. (alespoň do určitého věku)

Moje dětství a mládí bylo z mého úhlu pohledu víceméně šťastné, až na pár “jednotlivostí” (nechtěné početí, komplikované rodinné vztahy, předčasná smrt otce, absence mužského vzoru v rodině…). Když jsem se ve svém životě přestala cítit dobře a pátrala po příčinách, ukázalo se, že zřejmě právě tyhle “maličkosti” zformovaly moje nazírání na svět a na sebe samu. A to nazírání nebylo zrovna láskyplné.

Vše se děje pro něco. Co nás nezabije, nás posílí a přivede tam, kde zrovna máme být.

“Zkoumání lidské duše” se věnuji cca od svých 15 let. Tehdy jsem se totiž začala cítit “jiná”. Především ne dost dobrá. Někdy svou “jinakostí” až absurdně výjimečná a jindy – VĚTŠINU ČASU – naprosto méněcenná. Hloupější a ošklivější než kdokoliv, koho jsem znala nebo mu na ulici řekla dobrý den. Bála jsem se, že když někdo pozná moje pravé já, zklame se ve mně. Skrývala jsem své opravdové city a myšlenky ze strachu, že nebudou přijaty ani pochopeny.

Mívala jsem “super ego”. Myslela jsem jsi, jaká jsem jiná. Jak mi nikdo nedokáže porozumět. Nebyla jsem pokorná, nepřijímala se taková, jaká jsem a nepřijímala jsem tak ani druhé… Všechno je jinak…

Psala jsem básně o pocitech, které jsem neuměla dávat najevo. Psala a snila o velké lásce. V pubertě jsem s kluky nedokázala navázat “normální” vztah. A později jsem tak nějak ztratila i vyrovnaný vztah sama k sobě – jestli jsem ho předtím kdy měla :). Abych ho na horské dráze svého života opět našla. Abych se přijala taková, jaká jsem a BYLA SVÁ se vším všudy.

Díky bolesti a touze po změně jsem na sobě (na zajetých vzorcích chování a myšlení) začala intenzivně pracovat a nakonec se “uzdravila” a uviděla sebe i svět jinak – pokojně a láskyplně. Ego zařadilo zpátečku. Pochopila jsem, že jsem jedinečnou součástí jednoho velkého celku a že tu mám svoji nenahraditelnou roli. Naučila jsem se věřit sobě i životu a být TOTÁLNĚ SVÁ. Touha nalézt a dělat pro sebe i pro svět to, co mě naplňuje a přináší prospěch ostatním, nabrala na síle a převzala otěže mého života. A vše, co jsem dosud prožila, mi najednou dalo smysl, protože to pro můj vývoj smysl mělo.

Když se Vás někdo zeptá: kvůli čemu ráno vstáváte? Co děláte ze všeho nejraději? Co odpovíte?


Vystudovala jsem kromě jiného Uni v HK, obor management cestovního ruchu. Cestovala jsem po světě i do různých koutů lidské duše. Ze zájmu i potřeby jsem postupně vyzkoušela bezpočet technik  (kineziologie, konstelace, EFT, Silvova metoda, emoční rovnice, Neurorestart..), navštívila různé semináře osobního rozvoje, přečetla mnoho knih a vyslechla stovky přednášek.

Změnila jsem svůj život a moje touha sdílet informace a dělat to, pro co jsem se narodila, mě přivedla ke koučinku a dalšímu profesnímu vzdělávání. Koučovací trénink změnil můj přístup k sobě i druhým. Učení Ester a Jerryho Hicksových (Zákon přitažlivosti, Požádej a je Ti dáno) a další prameny pak můj přistup k životu jako takovému. Absolvovala jsem další kurzy a vytvořila si vlastní styl práce.

Stále se vzdělávám a rozvíjím. Při své práci používám systém intuitivní terapie, spolupráci s podvědomím, koučink i mentoring, metodu The work a své intuitivní vhledy včetně občasného náhledu do karet.

Ze zakomplexované dívky se stala spokojená žena. Bytost, která tady na zemi má svou jedinečnou “funkci” a cestu, kterou s radostí prochází.

Nějakou dobu jsem hledala samu sebe. Byla to zajímavá a občas velmi klikatá cesta. Měla jsem nefunkční vztahy, tak jsem je ukončovala. Měla jsem cestovatelské sny, tak jsem hodně cestovala. Nevěděla jsem, co přesně chci, tak jsem střídala zaměstnání. Chtěla jsem všechno poznat, vidět, zažít. Byla jsem šťastná i nešťastná. Jistá i nejistá. A často neklidná a plná pochyb – zda to všechno, co dělám, dělám dobře a zda to má nějaký smysl. Už vím, že má a vždy mělo!


Osvojila jsem si během života některé principy svého jednání:

SVÉBYTNOST – být SVÁ pravdivá a opravdová, vždy a všude. Mimo jiné to znamená – stát sama za sebou.

BDĚLOST – uvědomovat si své tělo, pocity, myšlenky, slova, stejně jako druhé lidi, život a dění okolo – ve všem se něco zrcadlí.

POKORA – s pokorou přijímat věci, které nemohu změnit. A s láskou a nadšením měnit ty, které chci a mohu.

POZORNOST soustředit se na věci, které se mi líbí. Čemu věnujete pozornost, to sílí a přitahujete to do svého života. Někdy není snadné se “přecvaknout” z navyklého vnímání a kritizování 🙂 do tzv. “like módu”, ale je to jen věc cviku a vůle- mozek je sval a je možné ho přetvářet.

LÁSKA – k sobě i k druhým. Respektovat, nehodnotit, nedomnívat se. Nedělat druhým, co si sama nepřeji. A dělat vše pro to, abych se cítila dobře, protože jedině tak mohu svou lásku šířit dál.

TOUHA VĚDĚTkdyž nevím, chci vědět. Měla jsem spoustu otázek: Proč tu vlastně jsem? Jaký má můj život smysl? Jak mám být šťastná? Proč se mi něco nedaří? Co bych měla změnit? Kdo jsem, kam jdu a co vlastně chci? A další otázky – teď už jiné – stále mám 🙂

A pravil Ježíš: Proste, a bude vám dáno; hledejte, a naleznete; tlučte a bude vám otevřeno. Neboť každý, kdo prosí, dostává. Kdo hledá, nalézá. A kdo tluče, tomu je otevřeno.”

A tak jsem našla a stále nacházím odpovědi na své otázky. Jaké otázky máte Vy? Chcete znát odpovědi a žít s láskou, úsměvem a radostí každý den?

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial